Všestranná levandule

Účinky levandule jsou velmi pozoruhodné. Tato bylinka byla pro svou moc využívána už před mnoha staletími. Každého zaujme při prvním setkání svou barvou. Květy jsou lehce nafialovělé a v mysli mnohých spjaty s oblastí Francie, přímo Provence. Není ale nijak složité vypěstovat si levanduli i v domácích podmínkách, třeba ze semínek. Stačí k tomu malý záhon nebo klidně balkón, na který květináč umístíte. Levandule upřednostňuje teplo a pouze mírnou, ale pravidelnou závlahu. Dalším typickým znakem levandule je její vůně. Ta je sice výrazná, ale skutečně příjemná. Vždyť právě také pro svou vůni je levandule využívána jako přípravek pro snadnější usínání a relaxaci. Navíc je také skvělá v boji proti nepříjemnému hmyzu, který Vás může v letních měsících bezúnavně obtěžovat.

levandule

Tato bylinka je vhodná pro zklidnění úzkosti i stresu nebo pro zlepšení trávení, podporuje totiž tvorbu žluči a působí proti nadýmání. Také se může využívat jako dezinfekční prostředek, jelikož se rostlinka může pyšnit baktericidními účinky. Její silice se snadno a rychle vstřebávají, proto je najdete také v přírodních olejíčcích do difuzérů, aby provoněly Váš domov. Můžete je i vmasírovat do pokožky a užít si tak jejich uklidňující a harmonizační účinky. Pomáhá od bolesti, hlavně v oblasti podbřišku a bederní páteře.

levandulový olej

Zajímavým výrobkem z levandule je jistě sirup. Připravíte z něj nápoj, který Vás v letních měsících osvěží a dodá vzpruhu pro Vaši duši. Rodinná firma Koldokol levandulový sirup nabízí v nejvyšší kvalitě, bez přídavku konzervantů a další zbytečné chemie. Jednoduše čistá přírodní síla. Tento sirup se bude hodit nejen jako součást Vašeho denního pitného režimu, ale můžete jím udělat radost svým blízkým jako drobným dárečkem. Vyzkoušejte jej také jako ingredienci do míchaných nápojů ať už alkoholických nebo bez alkoholu.