Přivolejte jaro z pohodlí domova

Období rozkvetlých zahrad, maličkých mláďat a čerstvých pupenů klepe na dveře. Bydlíte-li v domě se zahradou, připravujete se jistě na práci venku a už se nemůžete dočkat na první jarní paprsky. Pokud žijete v bytě, nezoufejte! I pro vás se v tomto článku najde inspirace, díky které si nadcházející měsíce patřičně užijete a zároveň si zútulníte svá obydlí. Vytvořte si doma jarní zahrádku a dopřejte si prosluněný prostor. Jak se připravit a co podniknout? Dozvíte se v tomto článku.Rozkvetlé sněženky

Pusťte domů světlo

Roztáhněte závěsy, žaluzie či rolety a nechte slunce dělat to, co umí nejlíp. Nejen, že se vám okamžitě zlepší nálada, také načerpáte potřebný vitamin D a dodáte domovu skutečnou jiskru. Vyměňte těžké a tmavé závěsy za světlé, z lehkého materiálu. Pořiďte si osvětlení, které bude dokonale imitovat denní světlo i za tmy.

Pomozte svému domovu rozkvést

Při procházce přírodou se můžeme kochat nádherně barevnými květinami a užívat si jejich vůni. Každý den ale nemáme čas nazbyt. Upusťte uzdu fantazii a začleňte do své domácnosti květiny a rostliny. Pročistí vzduch a dodají nádhernou, svěží atmosféru. Nejde jen o ty řezané! Zřiďte si doma malou zahrádku, která vám vydrží. Navíc se při péči o ni můžete dokonale odreagovat a na chvíli souznít s přírodou. Do kuchyně přidejte bylinky jako je pažitka, petržel, bazalka nebo máta. Ochutnejte jaro!Šeříky ve váze

Přírodní materiály

Předjaří je báječný čas pro zařizování. Vyberte si nábytek a doplňky, které dodají vašemu domu či bytu osobitost a skvěle se hodí do jarních dnů. Zaměřte se na přírodní materiály jako je dřevo, kůže, kožešiny nebo kámen. Vyměňte i ložní prádlo. Probouzejte se s dobrou náladou.
Nebojte se pestrých barev a doplňte pohovku či křesla veselými polštářky či přehozy. Vyhněte se raději kýčovitým motivům s králíčky nebo kuřátky. Velikonoce k jaru sice neodmyslitelně patří, přesto, zachovejte svému domovu jisté dekórum.

Vchod do domu

Rozveselte své vchodové dveře pomocí rozkvetlého věnce. Na výběr máte ze spousty variant, ale pokud si nevyberete, můžete si jej velice snadno vyrobit, a to za hubičku! Potřebovat budete umělé či sušené květiny, lýko či slámu a tavnou pistoli. Pohrajte si s fantazií a ozdobte si dveře podle sebe!