Jaké překážky mohou ležet v cestě ke skvělé půjčce?

Když přijde řeč na půjčku, a o jejích konkrétních podmínkách, tak lidé často nepříjemně vystřízliví. Zkrátka proto, že zjistí, že to, co se píše na reklamních plakátech, není tak úplně pravda. Půjčku rozhodně nezískáte na všechno, není zde pro všechny, a už vůbec nebudete úspěšní v každé životní situaci.

Vezměte si jen takovou bonitu. Ta vyjadřuje schopnost žadatele budoucí dluh splácet. A splnit tuto podmínku, je rok od roku těžší. A to nejen pro hříšníky, kteří mají nějaký ten finanční problém, ale pro všechny lidi, tedy i ty bez jiných potíží a s průměrným příjmem. Velkou přitěžující okolností může být už jen to, že podnikáte, máte děti a manželku na rodičovské dovolené.

money-167741_1920

Avšak i když se vám podaří bonitu a její nástrahy úspěšně překonat, musíte splnit ještě další nároky. Třeba čistý rejstřík. Pokud jde o zápis v registru, tak v tomto případě banky praktikují politiku nulové tolerance. Stačí i ten nejmenší, sebevíce bezvýznamný zápis v registru, ke kterému jste přišli v podstatě omylem, a půjčku nedostanete. Požádat o ni můžete až poté, až zápis zmizí, a to se může stát za několik měsíců, anebo třeba i za několik let. A kdo má čas čekat tak dlouho?

money-856042_1920

Ať už vás trápí potíže s příjmy anebo s registry, vyzkoušejte nebankovní úvěry. Třeba nebankovní hypotéku bez registru, anebo půjčku bez dokládání příjmů.

Jejich pojmenování je skutečně slibné, ale měli byste vědět to, že ať tak či onak, poskytovatel úvěru si vaši finanční kondici vždy důkladně prověří, aby měl jistotu, že vás jeho úvěr nedostane do maléru. Na druhou stranu platí i to, že vám nikdo nebude házet klacky pod nohy. Jestliže splníte základní podmínky o rozumné bonitě a ručení nemovitostí, můžete mít půjčku brzy doma.

Výše vašeho úvěru se bude odvíjet od hodnoty nemovitosti, kterou se za úvěr zaručíte – takže si vy sami můžete pružně určit, jak velkou sumu peněz získáte.