Největší dobíjecí stanice je na D1

V České republice je aktuálně již několik stovek rychlých nabíjecích stanic pro elektromobily. Ať tedy cestujete kamkoli, bez problému můžete pokračovat v dokonale svižném tempu.
 
Na mapu české elektromobility vstoupil aktuálně také Vystrkov u Humpolce, neboť právě zde vyrostla doslova „benzínka pro 21. století“. V areálu čerpací stanice Benzina ve Vystrkově u Humpolce, nedaleko sjezdu z dálnice D1, byla otevřena jedna největších a nejmodernějších rychlonabíjecích stanic. A prvenství nezískala pouze v České republice, z toho důvodu, že se tato stanice se řadí mezi ty největší a nejmodernější dokonce i ve střední Evropě.


„Vysočina šetří energie“

Projekt stavby dobíjecí stanice takového rozsahu byl zahájen v lednu 2015. Samotná stanice pak  byla slavnostně otevřena již v červnu 2016.  Dodavatelé technologií byly společnosti Voltdrive a Micos, ABB, které zajistily nabíjecí stojany, dále pak společnosti EVselect a NetDataComm zabývající se tvorbou platebního řešení.

Stavební práce zajišťovala společnost PS Brno a  architektonický návrh zpracovala společnost Pelčák& partner. Nabíjecí stanici obsluhují přímo v místě dvě 630kVA trafa, která vybudovala společnost E.ON Distribuce, a.s. Společnost E.ON byla zároveň investorem této nabíjecí stanice a také je jejím provozovatelem.

Výstavba této jedinečné nabíjecí stanice pro bezemisní vozidla souvisí s pokračováním projektu pod názvem „Vysočina šetří energie“, který ve spolupráci hejtmanstvím kraje výborně funguje již od roku 2012. Tato nabíjecí stanice zároveň naznačuje, jakým směrem se společnost E.ON chce v budování nabíjecí infrastruktury dále v budoucnu ubírat.
 
Umístění takové nabíjecí stanice právě na této trase, tedy poblíž sjezdu z dálnice D1, nebylo jistě náhodné. Skutečně šlo v tomto případě o zcela cílený záměr. Z pohledu majitelů elektromobilů jde totiž o strategické místo, které umožní řidičům bezemisních vozidel pohodlné cestování napříč celou Českou republikou. 
 
Nabíjecí stanici Vystrkov u Humpolce tvoří komplex dobíjecích stojanů, které majitelům elektomobilů nabízejí všechny běžné standardy, a to včetně zásuvky pro nabíjení skútrů a elektrokol. Zajímavostí je však určitě zřízení systému Tesla Supercharger určeného pro elektromobily Tesla.

Stojany jsou dostupné non-stop, tedy po celých 24 hodin, sedm dní v týdnu a nabíjení je samozřejmě bezobslužné. Úhradu nabíjení je možné provést v rámci registrovaného systému EVmapa. Avšak ani neregistrovaní zákazníci nemusí zoufat, neboť je zde možné platit kontaktní i bezkontaktní kreditní kartou. Posádku vozidel také určitě potěší, že na místě lze využít například volně přístupnou síť wifi, rychlé občerstvení a také je zde možné nabít mobilní telefon, nebo třeba notebook.