„Miluji tě“ se dá říct i jinak než jenom slovy

Jak moc jste citově otevření? Kolikrát za měsíc partnerce nebo partnerovi řeknete, že je milujete? Máte s tím problém a tato slova se vám nevyslovují snadno? Zvlášť, pokud se to od vás očekává nebo vám to partner říká opakovaně a vy jednoduše nevíte, jak mu vysvětlit, jak se cítíte a že ho také milujete, ale jednoduše pro vás není tak jednoduché se natolik odhalit? Nebojte se, rozhodně nejste sami.
procházka zamilovaných
sedmdesát dva procent mužů a čtyřicet jedna procent žen uvádí, že mají problémy tato slova vyslovit a pokud už je vysloví, chtějí, aby na tom záleželo. Aby to byla speciální příležitost, jako je například významné výročí nebo žádost o ruku a podobně. Většina lidí uvádí, že slova lásky by se měla vyslovovat, jenom pokud jste si jimi jisti a pokud víte, že to myslíte vážně.
součet v písku
·         Proč máme strach říkat „miluji tě“
Psychologové se domnívají, že je to proto, že se to od nás očekává. V dnešní době je stálost luxus, který si mnohdy lidé nedokážou nebo nemohou dovolit. Navíc má většina z nás strach z nepřijetí nebo z toho, že až to jednou řekneme a potom se rozejdeme s partnerem, bude to znamenat, že jsme jim lhali, zradili je. Pro mnoho lidí má v dnešní době věřit jiným, protože byli v minulosti zklamáni nebo zraněni. V dnešní době se zde navíc přidává faktor rozvodovosti rodičů – děti, které pocházejí z rozvrácených rodin rozvodem, mají až o devadesát čtyři procent větší strach slova lásky vyslovit.

Jak dát partnerovi najevo, že vám na něm záleží i beze slov „miluji tě“

§  Sdílejte domácí práce a pomáhejte si v domácnosti půl napůl, pokud oba pracujete
§  Projevte si vzájemně respekt a uznání
§  Odpouštějte si a nechte věci, o kterých jste se jednou pohádali, plavat
§  Mazlete se, dotýkejte se
§  Dělejte nějakou aktivitu ve volném čase společně
§  Vzpomeňte si na partnera každý den nějakou drobností; SMS zprávou nebo třeba sladkostí