Betonové ploty z prefabrikátů s dlouhou životností pro bezpečné zázemí

Méně stresu – více zdraví

Chraňte vlastní soukromí – ve společnosti dnes převládá tlak na zajištění bezpečí a soukromí, ale někteří lidé to řeší nevhodným způsobem – kamerovými systémy, šmírováním a sledováním a dalšími prvky „Velkého bratra“, což je jednak nákladné, a pak to naopak více přitahuje pozornost negativně smýšlejících lidí. Vsaďte raději na zdivo, které již desítky let chrání objekty před zvědavci, a je známo, dle přísloví, že „co oči nevidí, to srdce nebolí“. Zároveň se tím sníží vaše hladina stresu.

kamenná zeď

Rychlá výstavba – budete-li stavět zeď z cihel a různých tvarovek a bloků, budete potřebovat zajistit pevný základ, což obnáší výkop (rýhu) a jeho zabetonování v hloubce cca 80 cm po celé délce pozemku. S betonovými ploty Plzeň je výstavba jednodušší a rychlejší, tam se pouze do země napasují a zpevní betonovou výplní svislé opěrné sloupky v dvoumetrových rozestupech. Mezi ně se pak jen zasouvají do drážek tenké panely, takže postavit takovouto neprůhlednou zábranu je mnohem méně nákladné a časově náročné – další klad pro eliminaci chronického stresu.

cihlová zídka

Světle šedý vynikne v zahradní zeleni – světlé barvy více odráží světlo a lépe působí na psychiku. Dejte jim přednost, abyste se na vlastní zahradě cítili dobře a mohli lépe relaxovat. Světle šedá nebo okrová barva oplocení dobře ladí s rostoucí svěže zelenou travou, květinami a stromy, je spíše nenápadná, a pokud ji chcete kombinovat se dřevem, oba materiály se k sobě hodí.

Vsaďte na dřevěné výplně – dnes již velmi častý jev, kdy se na betonový spodní sokl posadí dřevěné latě či prkna v odlišném, kontrastním barevném dekoru povrchové lazury. Spojení betonu a dřeva vypadá dobře vzhledem k tomu, že jsou betonové prefabrikáty odlévané do tvarových forem s různým povrchovým reliéfem. Další možností je předsadit betonové desky sazenicemi živého plotu, tím docílíte zajištění zázemí zvenčí a pohled do živoucí zeleně uvnitř, což je dalším pozitivním prvkem v boji proti stresu v moderní „chaotické době“.