Jaké výhody má noční stolek z masivu?

Součástí prakticky každé ložnice je mimo jiné také noční stolek. Na něm obvykle nalezneme lampičku a budík, slouží nám také například k odložení knížky, kterou jsme si četli před spaním. Je jasné, že má rozhodně své výhody. Není tedy divu, že je tak rozšířený.

Faktem je, že vzhledem k jeho popularitě, najdeme mnoho nejrůznějších druhů a typů. Ty se liší jak svým tvarem a rozměry, tak i tím, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Každý si tak může najít takový, který mu bude vyhovovat.

nocnistolek1

Otázkou ovšem je, jaký materiál bychom měli vybrat. Ve většině obchodů najdeme pouze ty z lehkého dřeva. A je to jen pochopitelné, koneckonců jsou také levné. A ať se nám to líbí, nebo ne, cena je něco, na co zákazník obvykle kouká v první řadě.

I proto můžeme mít například zadní stranu z dřevotřísky, která, přiznejme si, není příliš odolná. Pokud však chceme něco kvalitnějšího, pak je lepší poohlédnout se v jiné cenové skupině. Příkladem může být třeba noční stolek z masivu, tedy z tvrdého, pevného dřeva.

Ten má tu nespornou výhodu, že vydrží podstatně déle. Také toho více unese, takže i když si například na něj někdo naskládá komínek knih, případně zcela naplní šuplík, nemusí se bát, že se rozbije. A to je také jeho hlavní předností.

nocnicstolek2

Ovšem i celkově má delší životnost než ten vyrobený z lehčích a levnějších materiálů. Na rozdíl od nich má totiž potenciál vydržet skutečně dlouho.

Nevýhodou zde však je již výše zmíněná cena. Zdaleka ne každému se chce platit tak vysokou částku. Většině lidí to připadá zbytečné, koneckonců jde jen o obyčejný kus nábytku. Ale věřte, že jakmile zkusíte rozdíl, budete mluvit jinak.

Samozřejmě záleží na tom, jak intenzivně a k čemu jej budete používat. Pokud na něm budete mít skutečně jen budík a lampičku, případně mobil, pak vám bude stačit i levnější model. Ale pokud jste vášnivý čtenář, pak se rozhodně vyplatí investovat více.