Zábradlí ke schodišti

Pro naše pohodlí, a hlavně bezpečí potřebujeme ke schodišti také zábradlí, které bude pevné a vždy se i něj můžeme pevně opřít, přičemž záleží také na designu.

Zábradlí ke schodišti

Bezpečnost především

Schody nám zpříjemňují život každý den, protože pokud máme třeba ložnici na druhém patře, tak musíme mezi patry neustále chodit. Máme velký výběr různých schodišť, takže skutečně do svého prostoru můžete zvolit ten nejvhodnější. U nových domů se vždy využívá služeb nejprve architekta, protože je to velký prvek stavby, který má vliv na statiku. Někdy není vůbec nutné, aby schody zpevňovali nemovitost, ale někdy je to naopak nutnost, která dohromady dává skvělou stabilitu a pro nás jsou schody naprosto bezpečné.

venkovní zábradlí

Bohužel dalším rizikem v případě, že jsou schody z některé strany volně v prostoru je pád. Musíme proto zabránit nebezpečí pádu mimo schodiště či na schodišti, což by mohlo mít za následek ošklivá zranění. A proto využíváme schodiště, které brání právě vypadnutí. Zároveň v případě zdravotních problémů a podobně se můžeme pevně uchytit a mnohem snáze schody zdolat, což oceníme i ve stáří.

Na vzhledu záleží

Správné zábradlí nikdy nemůže vzniknout tak, že někdo vezme železné týče a jak se mu zachce, tak je svaří. Přeci jen musíme dbát na to, že jde o zdraví, které máme jenom jedno. A proto se výroba řídí pravidly a normami, které udávají, kdy je zábradlí potřeba, a hlavně jaké má splňovat požadavky, což zajistí jeho požadované vlastnosti. Jde volit celý zástup materiálu, ale vždy musíme pamatovat na to, že to není nějaké strojní součást, která má hlavně vykonávat nějakou práci, ale také hlavně prvek, který je velký a hraje u něj velkou roli vzhled a zpracování.

skleněné zábradlí

Když se podíváme na dnešní moderní trendy, tak velmi vysoko jsou skleněné zábradlí fa-havlicek.cz, protože sklo je estetický materiál, který má kouzlo ve své průhlednosti. Jak jistě víte, tak sklo patří do materiálu, kterého toho hodně vydrží, takže se vůbec nemusíte bát o kvalitu. Společně s kombinací přírodního dřeva nebo nerezu vznikne vskutku nádherný celek, jenž nádherně reprezentuje.