Vylepšete si svůj koníček

Skoky, běh, lyže, sáně, boby. Zimní radovánky. Tak to zná skoro každý a každý by ten svůj koníček hájil jako nejlepší. Běžkaři běh, skokani skoky a tak dále a tak dále. Jenže jsou zde ještě i jiné. A to například tyto.
·        Snowtubing
·        Snowkiting
·        Sáně se psím spřežením
papírový drak
Vybral jsem jen tyto tři, protože si je můžete vyzkoušet všechny na jednom místě v Česku, a to na Božím Daru. A co vlastně jednotlivé disciplíny znamenají? Zatímco u saní se psy je věc jasná, co ostatní dva? Podíváme se spolu na ně.
Snowtubing je jízda na sněhu v něčem, co se zdálky podobá, a hodně podobá gumovému nafukovacímu člunu. Myslím, že na jednu jízdu by se v nouzi dal použít i on samotný. Také může mít toto vozítko tvar kulatý. Bez dna, takže vypadá spíše jako guma do kola automobilu. Na nějaké řízení tohoto dopravního prostředku zapomeňte. Možná by to šlo, ale nebyla by to taková legrace. Většinou se jezdí ve sněhovém korytě. Je stavěno tak, aby nedošlo k opuštění dráhy, takže teoreticky byste měli dojet do cíle živí a zdraví.
psí spřežení
Snowkiting (někde zvaný kite skiing) je něco naprosto odlišného. Na nohou můžete mít co máte raději, lyže nebo snowboard. A táhne vás drak. Aby nedošlo k omylu, ne drak devítihlavý, ti byli již vyhubeni (prý), ale drak vzdušný. Vlastně se spíše podobá špatně ostříhanému padáku. Ten se vznese do vzduchu, vítr táhne jej a on zase vás. Tato zábava má už i své disciplíny, je jich tuším pět, a to například freeriding nebo jibing. A také kite-flying, což je ovšem určeno jen těm nejzkušenějším a šílencům. U této disciplíny jde již skutečně o kejhák.
Psí spřežení netřeba rozebírat. Vše za vás zařídí specialista a možná také chvíli pojede pro jistotu s vámi. Ne, není to jeho nedůvěra, že byste mu psa hned za první zatáčkou snědli, ale dělá to proto, protože vás považuje za nezkušeného. Hm, taková opičárna, říkáte si, co na tom je, zvládne to i dítě. Po pár minutách pochopíte, že ta opičárna zas tak jednoduchá není. Zato je krásná, a to i na našich horách vyzdobených odpadky a opilými lyžaři. Tak vám přeji hezkou zábavu.