Vyhrál jsem internet!

Je to velmi silně zavádějící myšlenka – mít nějakého chytrého bota, který se vám bude pohybovat na akciovém trhu, klidně i pouze s mikro-transakcemi, a bude vám vydělávat milióny za jedinou sekundu kupováním a prodáváním na základě nějakého pěkně mastmi mazaného algoritmu a vy jen budete sedět a sledovat, jak vám tam nabíhají ty prašule. Ještě drzejší myšlenka je to, že lidé, kteří by takovou technologii vlastnili, by ji jen tak dali dál zadarmo, protože jsou to přece dobráci od duše. A snad do nebe volající myšlenka je to, že by na to akciový trh nebo například sázkové kanceláře nepřišly a nepodnikly žádné kroky.
zuřící žena 

Slib mi to!

Emaily vám slibují miliardy na kontě, delfína v bazéně a pouze za pár stovek euro. No není to krása. Většina takových nádher ale překvapivě funguje, což o to. Ale jak funguje, to je ta nejdůležitější otázka. Většinou se jedná o velmi jednoduché automatické systémy, které vás ale nespasí. Je dobré si to ale vyzkoušet – to znamená obětovat padesát euro a doopravdy to tam hodit. Ano, výnos bude klidně i 1000 euro za den, avšak je tu malinký háček – nepočítají se tam ztracené peníze, to znamená, že vidíte, co přibylo, ale už nevidíte, co ubylo.  A když sečtete hrušky a jablka, dostanete to, že jste projeli 5 euro. Velmi pěkné.
 

Výdělky jako blázen

Některé internetové stránky vám budou slibovat i návrat investice v 50 % procentech, ba i více. Stačí si pouze v systému koupit několik podílů a stačí čekat pár měsíců.
 
a)       Takové systémy většinou dělají sázky, to je vždycky fuj.
b)      Technika, kterou užívají, se nazývá superbets – sázím na obě strany, například tenisového souboje, tak, abych při každém možném výsledku měl výnos (vsadím jistý obnos na A a B, abych v případě prohry A měl výhru v B, která mi pokryje ztráty)
c)       Sázkové kanceláře opravdu superbets nemají rády a až inkvizičně potírají jakékoliv pokusy
 muž ve tmě
A přesně proto nevěřte žádným zázrakům ani miliardářům v oblecích, kteří vám slibují miliony. Řádné investování chce čas, píli a alespoň trošku zájmu. A hlavně to pak zdaňte, jo?