Vyberte si správný konferenční stolek

Konferenční stolek https://www.furniture-nabytek.cz/konferencni-stolky/ patří mezi ty kusy nábytku, bez kterých si většina lidí nedokáže představit pohodlný život a proto patří k nejčastěji pořizovaným věcem.

konferenční stolek

Při pořizování stolku musíme zohlednit několik aspektů – velikost stolku, účel a hlavně materiál, ze kterého bude vyroben. Bude-li stolek sloužit hlavně k dekoraci na odložení zapálené svíčky, příp. televizního ovladače, zvolíme mnohem menší rozměr než při koupi stolku pro větší rodinu, která u něho bude trávit veškeré večery doplněné občerstvením.

Ačkoli to spousta lidí netuší, většina běžně dostupného nábytku není vyrobena ze dřeva, ale z průmyslově vyráběného a mnohem levnějšího lamina. Pro běžného konzumenta se nejedná o velký rozdíl, protože napohled vypadají laminové i dřevěné stolky velmi podobně. Samozřejmě náročnější spotřebitel sáhne po kvalitě a vybere si stolek vyrobený z masivu, t.j. z pravého dřeva. Takový stolek je cenově náročnější, ale mnohem déle vydrží v původním stavu a jeho přírodní vlastnosti jsou pro někoho k nezaplacení.

Jako další materiál, ze kterého se tento nábytek vyrábí, bývá často sklo. Na pohled se mohou tyto stolky jevit jako nejoriginálnější, jsou však velmi choulostivé na poškození a jejich krásný vzhled vyžaduje náročnou údržbu.

stolek konfereční

V neposlední řadě je potřeba promyslet, zda bude stolek stát stále na svém místě nebo ho potřebujeme denně přemisťovat. V tom případě zvolíme stolek na kolečkách. Podle prostoru, který máme k dispozici, dále zvolíme tvar. Většina stolků bývá obdélníkových či čtvercových, ale velice pěkně se vyjímají i stolky kulaté, které ovšem neposkytují tolik prostoru pro odkládání věcí. I v případě, že bude stát stolek na jednom místě, měli bychom se zaměřit při výběru materiálu i na hmotnost. Nejlehčím materiálem je lamino, sklo a masiv jsou mnohem těžší. Ať už zařizujete menší pokojík či velkou obývací halu, bez krásného konferenčního stolku to nikdy nebude to pravé ořechové…