Prkna na terasu ze sibiřského modřínu

Máte váš vysněný dům a stále něco tomu chybí? A najednou vás to napadne. Terasa. Najdete si šikovného tesaře, který vám terasu vyměří, postaví a splní i nejdivočejší přání ohledně vašeho snu. Terasa je téměř hotová, ale najednou přijde na řadu podlaha a co teď? Když zadáte na internetu podlaha na terasu, tak vám to najde mnoho výrobců a kvalita se liší.

Terasa má vydržet opravdu dlouhou dobu, takže není rozumné na ní šetřit a nekupovat první nejlevnější podlahu, co najdete. Jestli chcete opravdovou kvalitu, musíte do ní investovat a hlavně do podlahy. Podlaha musí vydržet opravdu hodně. Vysoké teploty, mrazy, sníh, déšť, bláto, domácí mazlíčky a mnoho dalšího. Teď je velmi moderní plastová podlaha nebo dlažba. Ale v zimě, když je sníh, tak plastová podlaha klouže a v létě když na ní svítí sluníčko, tak je zase horká, takže to určitě není dobrá volba. Dlažba sice vypadá velice elegantně, ale v zimě taky klouže a v létě stejně jako plastová podlaha akumuluje teplotu. Takže jakou podlahu vybrat na terasu, aby byla praktická a hlavně kvalitní?

Plastová prkna

Podle výrobce Gardina je velice praktické zvolit dřevo na terasu modřín. Sibiřský modřín roste kupodivu na Sibiři a díky tvrdým klimatickým podmínkám roste pomalu a dřevo je tak tvrdší a kvalitnější. Takže prkna ze sibiřského modřínu oceníte hlavně kvůli jeho tvrdosti a hustotě dřeva. Další výhodou je, že neakumuluje teplotu a díky tomu budete moci i v létě chodit po terase bosi. Tohle určitě ocení ti, co mají malé děti a ví jaký je problém v létě přinutit děti nosit boty.

Dřevěná prkna terasa

Vaše jediná starost, která na vás zbude je ta, že jednou ročně byste měli prkna napustit olejem, aby neztrácela barvu a vypadala stále jako nová. Ale nebojte se, firma Gardina všechny prkna před montáží impregnuje, aby tím zvýšila životnost terasy. Takže podtrženo, sečteno, pokud zvolíte kvalitní podlahu terasy, na vás pak jen bude si užívat krásných dnů s rodinou a přáteli za každého počasí.