Nenáročné květiny do zahrady

Každý chce mít bezpochyby krásnou a dokonalou zahrádku před domem. Jenže ne úplně každý si s tím ví rady. Pokud úplně moc nerozumíte zahradničení a pěstování rostlin, přesto chcete mít bohatou a krásně pěstěnou zahrádku, vysaďte si do ní květinky a rostlinky, které nevyžadují moc zvláštní péče, jsou trvalé a budou vám tak krásně kvést znovu každý rok. A jaké to jsou?
·         Zlatý déšť: tento velmi oblíbený keř se jmenuje vlastně Zlatice, ale říká se mu Zlatý déšť, tak ho známe všichni. Na jaře jeho květy kvetou mezi prvními a tak jsme zvyklí pohledem na něj vítat jaro. Do zahrady se skvěle hodí. Je to velmi odolný keř, kterému nevadí ani chlad. Nepotřebuje žádnou speciální péči, ostřikování proti škůdcům. Stačí ho jen občas zastřihnout.
·         Kdoulovec: je to nádherná květina, která svým vzhledem připomíná tak trochu květ jabloně. Může mít různé barvy, od bílé a růžové až po úplně sytě červenou. Zvládá dobře i sucho a potřebuje hodně sluníčka, nic víc.
·         Tavolník: jde o okrasný keř, který je pro zahradníky začátečníky jako dělaný. Potřebuje hodně sluníčka, ale jinak je dost odolný proti okolním vlivům. Jeho květy jsou malinké, rostou ale hustě u sebe takže vypadají opravdu moc pěkně. Hodně se používají v zahradách, nechávají se jím obrůst například dřevěné altánky. Květy mají barvu bílou, růžovou nebo také červenou.
květ astry
·         Astra: kdo by neznal nádhernou královnu podzimu v zahradě. Tato trvalka už je velmi dlouho u nás oblíbená a v žádné zahradě by neměla určitě chybět. Má krásné velké a pestrobarevná květy, které nikdo nepřehlédne. Jsou to trvalky a velmi dobře snášejí naše klimatické podmínky.
divoká šalvěj
·         Šalvěj: šalvěj je trvalka, takže opět nenáročná rostlinka, která vám ale udělá v zahrádce hodně parády a navíc ji můžete využít i jako rostlinku, která pomůže i pro zdraví.
Existuje ale celá další řada ideálních květin, které vám budou dělat radost roky a nebudou vyžadovat, žádnou náročnou extra péči. Když si nevíte moc rady, podívejte se na internet, otevřete knihu pro zahrádkáře anebo se poptejte přímo v zahradnictví.