Nedostatek zboží ve vesnických obchodech

Nekvalitní potraviny

Jak je možné, že přijdete do obchodu s pocitem, že si nakoupíte stejně kvalitní potraviny, jako ve velkých supermarketech a místo toho sáhnete do regálu a máte v ruce shnilé rajče.  Nebo chcete mrkev a ona je totálně oschlá? Proč obchodníci „rvou“ ty špatné potraviny do malých obchodů. Protože lidem ve vesnici nezbude nic jiného než si potraviny koupit, jelikož další obchod je několik kilometrů daleko? Toto by se určitě dělat nemělo. Řešením by mohlo být sepsání petice od lidí žijících na vesnici, která by byla proti nekvalitním potravinám v obchodech.

plesnivé víno.jpg

Nedostatek potravin

Další zádrhel ve venkovských obchodech bývá i nedostatek potravin. Přijdete a odejdete jen z poloviny spokojení.Nemají to, co požadují. Není to trochu diskriminace vesnic? Proč člověk žijící na vesnici nemá ty stejné možnosti, co se nákupu potravin týče, jako člověk z města?Nedostatek potravin možná není až tak řešitelný problém. U trvanlivých potravin by to určitě šlo, ale u rychle kazících se potravin, by toto určitě nešlo, jelikož by obchod nestačil vše prodat a ztráty by byly obrovské!

prasátko a peníze.jpg

Drahé potraviny

Do třetice, co je velkým mínusem u malých obchodů, je i cena potravin. Troufám si říct, že potraviny jsou zde dražší o několik desítek procent. A proč? Protože tu neprojde stovky lidí za den? Nevlastní tyto obchody stejný člověk jako obchod stejné značky ve městě? Nazvala bych to „obchodní mafie“. Aby se i tento problém začal řešit, opět by to mohlo vyřešit sesbírání několika podpisů od místních obyvatel.
 
Pokud by vznikla určitá rovnováha mezi vesnickými a městskými obchody, bylo by určitě na světě o několik tisíc lidí spokojenějších.
A co to pojmout úplně z jiné stránky? Žiji na vesnici a vím jakým způsobem žijí zdejší obyvatelé. Jeden chová krávy na maso, které prodává do Německa. Další chová slepice na vajíčka. Další člověk má králíky, které prodává mimo vesnici. Jiný soused má zase včely, ze kterých má několik litrů medu. Kdyby byli lidé pokorní jako dříve, možná by se i vesnice obešla bez předraženého obchodu a mohly by si navzájem pomáhat. Bojím se ale, že v této době by to již možné nebylo. Protože například Německo vykoupí maso za 2x tak větší cenu, než se prodává tady v česku. To už ale je opět problém politiky a nastavených priorit.