Lidé bez peněz nepřežijí

Mnoha lidem není v životě po finanční stránce přáno. Což by možná nevadilo, kdyby nebyly peníze tolik potřeba. Jenže peníze jsou zapotřebí neustále, a proto jejich nedostatek vadí. Vždyť co může člověk mít, pokud nemá čím za to platit? Vlastně skoro nic.

A tak se lidé snaží, aby si na nějaké peníze přišli, aby si vydělali. A pokud se jim v tomto ohledu daří, je všechno v tom nejlepším pořádku.

prázdné kapsy

Jenže ono se tu také často nedaří, člověk si nevydělá tolik, kolik by potřeboval, a pak to není vůbec žádná sláva. Ba může to být i velice nepříjemná situace, pokud někomu scházejí peníze už i na nezbytné výdaje, bez kterých se zkrátka v životě obstát nedá.

Ovšem co si počít, pokud se někdy někdo dostane do finanční tísně, ze které se nemůže vlastními silami dostat? K tomu se dá říci vlastně jediné. Když někdo takový potřebuje peníze navíc, potřebuje si je zkrátka od někoho půjčit. Musí tedy najít někoho, kdo má peníze a je ochotný dát je někomu jinému dočasně k dispozici.

prasátko s dolary

Ovšem zatímco ty, kdo mají peníze, najdeme docela snadno, protože jsou finanční ústavy pomalu na každém rohu, s nadějemi na získání půjčky je to už horší. V bance totiž leckomu nic nepůjčí, i když mají peněz jako šlupek. Tady chtějí nejprve, aby žadatel doložil svoji schopnost půjčené peníze vrátit, a když se toho nedočkají, nemilosrdně žádost zamítnou. Neradi tu riskují.

A pak už člověk nejednou uspěje jenom u nebankovní hypotéky. Protože nebankovní hypotéka je půjčkou daleko snáze dostupnou pro ty, kdo vlastní nějakou nemovitost. Jakmile člověk tuto má a je ochoten dát ji do zástavy, jako záruku řádného splácení, půjčí mu tu třeba i sedmdesát procent její ceny.

Což jsou dost velké peníze na to, aby jimi kdokoliv vyřešil problémy, které má. A když je možnost splácet takovou půjčku třeba i třicet let, to by bylo, aby to nevyšlo.