Dobrodružství na cestách k významným vrcholkům s vozem z půjčovny dodávek Brno

Máte zájem prožít dobrodružství na cestách a zároveň se cítit v bezpečí? Vyzkoušejte pronájem většího vozu typu dodávky a vydejte se k památným vrchům Česka. Naše krajina byla inspirací pro řadu umělců a hornatý reliéf je dokonce přitahoval víc, než většina světových velehor, jako jsou Alpy, Kordillery nebo Tibet.

A proč volit jízdu s dodávkou?

Pojme vše, na co si vzpomenete. Dobrodružství na cestách bude záživnější, když vezmete mačky, cepín, lana a zkusíte to pro začátek s alespoň lehčím horolezeckým terénem. Mohou se vám hodit i horská kola, neboť na řadě míst se dá sjíždět po asfaltových nebo zpevněných cestách. Nezapomeňte na batohy pro vícedenní trek, kanystry s pitnou vodou, vařiče, stany a teplé spacáky.

Dodávka z půjčovny dodávky Brno poslouží jako opěrný pilíř při kempování, může se hodit pro dočasný nocleh a při nepřízni počasí vás nenechá na holičkách, aniž byste se museli spolehnout a jízdní řády autobusových a vlakových spojů. Ostatně, co to znamená mít k dispozici větší vozidlo, se již přesvědčily stovky zájemců, kteří pronájmy využívají každý rok. (V hlavní letní sezóně také bývají auta rozebrána poměrně brzy, myslete na to zavčasu a vůz si rezervujte).

přehrada Lipno

A k jakým významným vrcholkům se vydat?

Významné české hory nejsou jen Sněžka a Praděd

Milešovka – je to největrnější hora ve střední Evropě, a pokud toužíte po parádním výhledu do krajiny Českého středohoří, vydejte se právě sem.

Luž – nejvyšší hora Lužických hor konkuruje nejnavštěvovanějším rozhlednám. Je tu doslova božský klid, fantastický daleký výhled na desítky kilometrů a skvělé terény pro horská kola. Nenechte si je ujít!

vrchol Kleti

Kleť – na Kleť se můžete vypravit lanovkou, ale lepší je vystoupat na vrchol na kole (nebo pěšky). Sjezd dolů pak nemá chybu, je to adrenalin, ale bezpečný a hlavně s uvolněnými endorfiny. Výhled z Kleti do Blanského lesa je považován za jeden z nejkrásnějších v Evropě.

Větrov a Židova strouha – pískovcové skály Českého ráje zná každý a je tu hlavně plno. Chcete-li si naopak užít pěkné lezení, v poklidu a v překrásné krajině v okolí Lužnice, vydejte se pod město Tábor. Osada Větrov (Dobronice u Bechyně) a Židova strouha pod Bechyní vás jistě nezklamou. Nocovat se tu dá v pěkném vybaveném kempu pod zříceninou hradu Dobronice.