PU**LE – zábava na dlouhé hodiny


Dílek k dílku
Takto by bylo lze charakterizovat zábavu, které se již dlouhá léta s nadšením a trpělivostí věnují stovky tisíc lidí na světě.
Skládačky nejrůznějších obrazových předloh, kterým se dnes již téměř výhradně přezdívá puzzle, jsou skvělou možností, jak strávit čas plnohodnotnou činností trénující jak smysly, tak mozkovou činnost
a trpělivost. Navíc obrovskou předností těchto skládanek je to, že je můžete provozovat sami, nebo
i v libovolném vyšším počtu účastníků. Zúčastnění si při dané aktivitě pouze málokdy překážejí. Právě naopak, puzzle dokáží stmelovat rodinné i jiné kolektivy, a proto bývají zařazovány též do nejrůznějších oficiálních programů školení a seberozvoje.
puzzle muž 
Pro dítě, nebo pro dospělého?
Jednoduchý princip puzzle je doslova geniální. V zásadě lze vzít jakýkoli obrázek, tento vložit na pevnou desku, která bude následně strojově rozčleněna na vzájemně velmi podobné, nikoli však zcela shodné dílky. Tyto částečky se mohou shodovat tvarem, ovšem nikdy ne užitým obrazovým materiálem, z nějž každý kousek je pro konkrétní skládanku užit pouze jedenkrát.
Takto je možné vždy složit kompletní původní obraz bez toho, aby nějaké části ze zakoupené krabice zbyly či přebývaly (samozřejmě s výjimkou situace, kdy se Vám doma pomíchá větší počet skládaných obrázků, nebo někdo jednotlivé kousky pozře či jinak znehodnotí).
Vzhledem k nevyčerpatelné možností vizuálního vzhledu puzzlů (a také vzhledem k možností rozčleňování zvoleného obrazce na nejrůznější možný počet dílků) je možné, aby se jejich skládání věnovaly děti již od útlého věku, stejně jako například senioři a další skupiny obyvatel. Lze tedy říci, že skládání puzzle je zábavou určenou všem.
puzzle katedrála 
Když chcete druhým udělat radost
Puzzle jsou vhodnou volnočasovou zábavou v případě, že nemůžete nebo nechcete svůj čas trávit venku. Stejně tak jsou skvělou volbou, pokud si lámete hlavu na darem pro rodiny či známé v případě vánočních svátků, oslavy narozenin, nebo jakékoli jiné příležitosti.