Pár tipů pro zdárné stěhování (nejen) v Praze

Odmrazte mrazák a chladničku – toto proveďte včas, abyste stihli chladničku zcela vyprázdnit. Snažte se mrazák vyprazdňovat postupně, aby pár dnů před stěhováním byl již zcela prázdný. Nezapomeňte z lednice odebrat všechny skleněné i drátěné fochy a plastové boxy, které musíte stěhovat zvlášť, nejlépe zabalené v kartonových krabicích. Před stehováním mrazák i chladničku pouze vytřete do sucha, nechte pootevřené dveře a do precizního čištění se pusťte až na novém místě, kde již bude spotřebič usazený na svém místě a vyrovnaný do roviny vodováhou. Teprve tehdy začněte s důkladnou desinfekcí, hodí se k tomu teplá voda s jedlou sodou a trochou octa.

kuchyně s chladničkou

Balení křehkých dětských hraček – v mnoha domácnostech je také celá řada dětských, velmi křehkých hraček, jako jsou panenky, domečky pro panenky, plyšáci, stavebnice atd. Toto vše se musí balit velmi opatrně, s citem a hlavně s vhodným balicím materiálem. Hodí se k tomu bublinková fólie, tělíska flo-pak a také speciální, ultra tenký a lehký balicí papír. Takto zabalené krabice řádně označte jako super křehké, měly by být stěhovány až úplně nakonec a být zcela navrchu na ostatních věcech.

nábytek a rostliny

Další zajímavé záliby – stěhovací firmy stěhování Praha se v průběhu své praxe setkávají s různými zajímavostmi a poznávají také díky tomu mnoho domácností a životních stylů. Lidé jsou naštěstí různorodí a každý z nás je jedinečný a tak se můžeme navzájem obohatit. Zkrátka v žádné domácnosti není jen televize, sedací souprava, konferenční stolek a Hi-Fi souprava, v obývacích pokojích, ložnicích a dětských pokojích se vyskytují akvária, terária a pokojové rostliny různých velikostí a stáří. Stěhováci musí počítat s tím, že budou muset zvládnout přemístit i velké akvárium, řekněme o objemu tří set litrů, s centimetrovým sklem, o hmotnosti přes sto kilogramů. Mohou se setkat s velmi vzrostlou palmou, která se v zimní zahradě tyčí do tří metrů, a jejíž hmotnost i s květináčem může být podobná, jako u velkého akvária. Patříte-li i vy do této skupiny lidí, nahlaste stěhovací firmě tuto skutečnost včas, aby zajistila potřebné postupy a technické prostředky.