Otevřete bránu do nového světa

Jestliže jste až dosud váhali nad tím, zda by potápění s přístrojem bylo to pravé pro vás, tak máte jedinečnou možnost vyzkoušet si takové potápění s přístrojem na zkoušku, a poté se můžete rozhodnout, zda budete pokračovat či nikoli. Pokud se rozhodnete vytrvat a pokračovat v kurzu potápění , tak se vám částka zaplacená za potápění na zkoušku odečte od celkové ceny kurzu, takže nemáte co ztratit. Zbývá vám tedy jediné, objednat si lekci potápění na zkoušku, vydat se do bazénu a vyzkoušet si, jaké to je pobývat s přístrojem pod hladinou. Uvidíte, že se vám to jistě zalíbí. Tím spíše, když pomyslíte na to, jaké dosud nepoznané možnosti se před vámi otevřou. Zkrátka, nemáte co ztratit a můžete jen získat.
pořápěč v moři.jpg

Zdánlivě nákladný koníček
A pokud se bojíte toho, že přístrojové potápění je příliš drahý koníček, který si nemůžete dovolit, tak se mýlíte. Jistě, počáteční investice do vybavení v podobě potápěčského obleku a přístroje něco stojí, nicméně tím vaše velké výdaje končí. Potápět se totiž nemusíte jen ve slané, mořské vodě, i v domácích sladkých vodách je co vidět a zažít. Dokladem jsou desítky rekreačních potápěčů pravidelně navštěvující naše hluboké lomy, které rovněž překypují životem. Nicméně pravda je, že pokud toužíte po zářících barvách mořských útesů a mořských rybek, tak vám nezbývá než vyrazit někam k moři. Naštěstí to do nejbližších zajímavých letovisek na evropském pobřeží Středozemního moře není vůbec daleko.
žlutá rybička.jpg
Stačí si osvojit základní znalosti a dovednosti
Ovšem k tomu, abyste mohli začít poznávat jedinečný svět pod hladinou, tak nezbytně potřebujete získat základní dovednosti a znalosti týkající se fungování fyzikálních zákonů pod vodou, správného dýchání i ovládání přístroje, který vám takový dlouhý pobyt pod hladinou umožní. A jakmile ovládnete základy přístrojového potápění, můžete je dále rozvíjet a vypracovat se ve zkušeného potápěče, který zvládá chování pod vodou v různých situacích včetně těch komplikovaných a krizových.