Nákup kompresoru

Kompresor je potřeba ve spoustě dílnách i firmách, protože vzduch pod tlakem má spoustu využití, a proto se pojďme podívat podle čeho vybírat a kde koupit.

Nákup kompresoru

Základní parametry

Tento stroj je potřeba neustále i v domácnosti, protože díky němu můžeme například hustit pneumatiky či lakovat různé součástky barvou. Ve firmách je zapotřebí mnohem vyšší tlak a jiné parametry, takže je zapotřebí mnohem výkonnějších zařízení. Dopředu je nutné alespoň odhadem zjistit k čemu ho budete využívat a jak často, protože to nás při výběru navede správným směrem. Důležitým parametrem je sací výkon, ovšem počítejte s tím, že výstupní je o dost menší.

dofukování pneumatik

Kromě výkonu berte v potaz objem nádoby, protože při dlouhodobé práci jistě nechcete neustále doplňovat nádobu jen pár litry benzínu. Jestliže budete zařízení používat párkrát za měsíc na nafukování různých pneumatik, tak nemusíte investovat tak moc, ovšem pro firmu, jenž s ním potřebuje zacházet mnohokrát za směnu, a to při náročné práci bude lepší si připlatit a zakoupit kvalitní produkt, který bude spolehlivě sloužit několik let.

Průmyslový typ

Jak už bylo zmíněno, tak třeba v autolakovně je tento stroj nepostradatelný a firma by bez něj vůbec nemohla fungovat, a proto je potřeba si na výběru dát záležet. Abyste měli naprostou jistotu, tak s průmyslovými kompresory Pískovačky nesáhnete rozhodně vedle a práce s nimi půjde naprosto hladce. Veškeré stroje se dělí do několika kategorií, přičemž najdou využití ve spoustě oborů, takže si bez problému vyberete ten nejlepší pro Vás. Hned první kategorií jsou zařízení vhodná k pískování, přičemž ty nejlepší přesahují výkon 22 kW, což znamená, že i ve velkých firmách jistě vystačí. Specifickým tipem jsou vlečné kompresory, které jdou zapřáhnout za tažné zařízení jako přívěsný vozík a vyrazit s ním kamkoliv. Ve finále tím získáte možnost zařízení používat kdekoliv v terénu.

pojizdný kompresor

U takových zařízení není problém, aby dosahovali produkcí vzduchu nad 5000 l/min, což už je opravdu slušný parametr.