Havarijní služba – to jsou i závady na plynu, topení, rozvodech vody a kanalizaci

Instalatéři vykonávají v současnosti mnohdy nezáviděníhodné pracovní činnosti, ale přesto nejsou dostatečně doceňování ve společnosti. Domníváte se, že tomu tak není? Pak zorganizujte soukromou anketu o nejprospěšnější povolání a budete možná nemile překvapeni. Na prvních místech se jistě objeví hasiči, zdravotnický personál a lékaři, vědci a zemědělci a možná, že dokonce i obchodníci, účetní či manažeři. Jistě, každá profese vyžaduje znalosti, dovednosti, zkušenosti, nasazení a spoustu dalších pozitivních vlastností, ale na instalatéry se jaksi zapomnělo. V jedné z anket je předstihla dokonce i uklízečka.

vodovodní ventil

Závady na plynových spotřebičích a rozvodech – ucítíte někde unikající plyn, a co uděláte? Zavoláte havarijní službu Kanalizace instalatéři, anebo když si nevybavíte správný telefon, kontaktujete alespoň hasiče a policii. Ti pak zajistí příjezd odborníků a nebude to ani lékař, ani vědec, ani uklízečka, ani manažer, ale ten „obyčejný“ instalatér. Nikdo z nich by tu nebyl nic platný, a to jsou mnohdy v sázce životy lidí.

páková baterie

Závady na odpadním potrubí a kanalizaci – když se vám nedaří vyčistit neprotékající záchod či odpad v kuchyni, nebo se ucpe odpad v domovní stoupačce, anebo jde-li o závady na městské či obecní kanalizaci, kdo myslíte, že přijede, aby se s takto nepříjemným, zapáchajícím a mnohdy i toxickým a nebezpečným materiálem vůbec zabýval?

Úniky vody – unikající voda dokáže během krátké doby narušit i statiku objektu a může to vést i k mnohamilionovým škodám. Opět nikdo jiný, než instalatér, si s tím neporadí, tedy pokud to alespoň nějaký kutil dočasně „nezalátá“. Unikající voda v potrubí v domácnosti je pohroma, protože můžete vyplavit sousedy a než to zjistíte, můžete přijít i sami o drahý nábytek, koberce, malbu, elektroniku, tedy opět stotisícové až milionové položky.

Tak co, ještě máte pocit, že instalatér, který zajišťuje správný chod vodovodních rozvodů, odpadů, kanalizace, plynových zařízení a topných soustav nepatří mezi nejdůležitější profese ve společnosti?