Co je třeba zařídit před prodejem vozidla

Po několika dlouhých letech jízdy, jste se rozhodli dát vašemu nynějšímu vozidlu už pokoj a pořídit si nové, lepší, ekologičtější a rychlejší. Před tím, než dáte svému původnímu společníkovi navždy sbohem je potřeba udělat několik věcí. První z nich je, uvědomit si, co chcete s vozidlem dělat dál. Můžete se rozhodnout ho prodat prostřednictvím výkupu vozidel Praha, přes internetový bazar, nebo svému kamarádovi. K tomu, aby se auto dalo prodat musí být v udržitelném stavu. Těžko prodáte auto, které sotva jezdí a další vlastník s ním bude mít více problémů než užitku.

auto

Poté se musíte podívat na vizuálního stránku svého auta nebo motocyklu či jakéhokoliv jiného vozidla. U aut je to trochu složitější. Budete muset řádně vyčistit i interiér. To znamená vysát všechny kouty, všechno řádně utřít, vyklepat. Pokud se v autě nachází nějaké skvrny, které nemůžete dostat pryč, můžete se obrátit na firmu, která vám auto důkladně vyčistí speciálními vysavači. Dělá se to z toho důvodu, aby na nového majitele působilo auto čistě. Nečistota by mohla odehnat potenciální zákazníky.

staré auto

Když už si myslíte, že je vaše auto připraveno k prodeji, ujistěte se, že v něm vše funguje tak jak má. Popřípadě ho můžete dát do autodílny na prohlídku a posouzení stavu. Poté už se můžete vrhnout na poslední část vyřizování prodeje a to je papírování. Připravte si úplně všechny papíry, která od auta máte, abyste je mohli bez problémů předat novému majiteli. Cena automobilu by neměla být v žádném případě vyšší, než jeho kupní cena. Tedy v případě, že jste si zrovna auto nekoupili a nejdete ho prodávat znovu. Cena by měla odrážet stav automobilu. Tedy věk, vzhled, funkčnost a také by se měla odvíjet od ceny pořízení. V případě že prodáváme auto jakožto výstavní kus (veterán), tak tam je to s cenou trochu jiné. Na zjištění ceny se pak musíte ptát odborníka v oboru, který dokáže na základě svých historických znalostí a znalostí trhu přesně odhadnout, za kolik by se takový kus měl prodávat.