Autem i s alkoholem v krvi


I když to tak podle policejních statistik nevypadá, nesmí se u nás jezdit autem pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek. Což je velice rozumné rozhodnutí. Ovšem zároveň i rozhodnutí, které může nejednomu z našinců zkomplikovat život.
Hravě se totiž může stát, že člověk někam dorazí svým autem, ovšem pak ho Švejkovými slovy postihne ta nehoda, že pije jedno pivo za druhým. A nakonec zjistí, že by sice měl zase jet, ovšem už to dost dobře nejde. Možná kvůli paragrafům, možná ale i kvůli nohám, jež se člověku pletou jako paragraf.
A co potom? Doufat, že se najde nějaký pokoj, kout nebo aspoň škarpa, kde se z toho dá vyspat? Nebo snad riskovat a usednout za volant s tím, že ono už to nějak dopadne? Nebo shánět taxi a druhý den s bolavou hlavou přemítat, co se jenom stalo a kde ono zpropadené auto vlastně zůstalo stát?řidič v autě
Samá voda.
Nejlepší je spolehnout se v takových chvílích na taxi odvoz vozu Conwoy. Což je vlastně jakýsi kříženec cesty domů po vlastní ose a jízdy taxíkem. A z obojího si tato služba vybírá to, co je pro zákazníka to nejlepší.
Stačí si jednoduše zavolat na dispečink, domluvit se s operátorem na tom, co je třeba, a pro člověka si přijedou, a to ani z policejní stanice, ani ze stanice záchytné, ale ze zmíněné služby. A za cenu známou předem z ceníku dotyčného odvezou jeho vlastním vozidlem tam, kam má tento namířeno. Rychle, spolehlivě, bez problémů a rizika, za přijatelnou cenu.jízda autem
Takže už nikomu v Praze nic nebrání v tom, aby slavil, kdykoliv ho to jenom popadne. Protože se nakonec vždy pohodlně dostane tam, kam má. A dostane se tam svým vozem, aniž by cokoliv hrozilo.
A hrozí-li tu přece jenom něco, pak snad jedině to, že si takový zákazník už není schopen vzpomenout, kde bydlí, případně že už nepozná, které auto je jeho. Což je ale jenom málo pravděpodobné. Protože v tom stavu už si sotva někdo takovou službu typu ‘drink and drive‘ po telefonu objedná.