Úspora, která je znát

Když se začaly z trhu stahovat klasické wolframové žárovky, mnohým z nás se to vůbec nelíbilo. Možná, že to bylo dáno i tím, nač jsme byli celá desetiletí zvyklí. Zvyk je skutečně železná košile. V současné době už jsme s tímto faktem celkem smířeni.
lampa ložnice

o Co k tomu přispělo?

§ Rozhodně to, že LED světelné zdroje, které žárovky nahradily, s sebou přinášejí mnoho pozitivního.

Velkou výhodou u těchto svítidel https://www.lightpark.cz/svetelne-zdroje-led/ je jejich dlouhá životnost. Některé druhy dokáží za vhodných podmínek svítit i patnáct let. Což znamená v přepočtu na čas patnáct tisíc hodin. Je to až neuvěřitelné! Pokud si to stále ještě neumíte dost dobře představit, pak mohu nabídnout ještě jeden srovnávají údaj. Úspora je až devadesát procent. Je to dáno tím, že LED žárovky dokáží nahradit klasické žárovky několikanásobně menším příkonem. Ačkoliv je pořizovací cena vyšší, nežli tomu bylo u klasické žárovky, investice se rozhodně vyplatí. Stačí si vzpomenout na nutné zásoby dřívějších žárovek, které jsme měli k dispozici pro výměnu v celém bytě.
lampa ložnice

Je třeba se vyznat

Při výběru LED světelných zdrojů je zapotřebí přihlédnout k několika kritériím, kterými se budeme řídit.

o Těmi kritérii jsou

§ světelný tok

§ teplota světla

§ index podání barev

§ typy závitů a patic.

Výrobci a prodejci rozhodně doporučují tato kritéria „nastudovat“, abychom měli jistotu, že jsme při výběru nesáhli vedle. Pokud by se nám to zdálo příliš složité nebo jsme si nebyli s něčím jisti, pak není problém obrátit se na některého odborníka, který nás světem LED světelných zdrojů provede bez nehody. Abychom nenarazili na nekvalitu, je jistě nutné nakupovat pouze u prodejců, u kterých máme jistotu, že jsou solidní. V různých pochybných obchodech se totiž dají najít i napodobeniny kvalitních značek. Těmi jsou například Osram, Megaman nebo Philips.